BÖLGEMİZİN HAZİNESİ

Bağcılık için yerkürenin en elverişli iklim kuşağı üzerinde bulunan ülkemiz, asmanın gen merkezi olmasının yanı sıra son derece eski ve köklü bir bağcılık kültürüne de sahiptir. Anadolu 'da bağcılık kültürünün M.Ö. 3500 yılına kadar dayandığı bilinmektedir.

110 YILLIK GÜVEN

Kökleri 1913 yılına dayanan Tariş Üzüm Birliği, 13 farklı bölgedeki on binlerce üzüm üreticisinin temsilcisi olarak üzüm üretim ve ihracatına yön veren öncü bir kuruluştur.

TÜRKİYE'NİN KURU ÜZÜM MİRASI

Tariş Üzüm Birliği, Türkiye'nin tarımsal zenginliklerini dünyaya sunan köklü bir kuruluştur. Kuru üzüm üretimi ve ihracatında lider konumda olan birlik, ülkemizin çekirdeksiz kuru üzüm sektöründe öncü rol oynamaktadır.

AR-GE İLE KALİTEYE YATIRIM

1985'te Ege Üniversitesi bünyesinde kurulan Ar-Ge Departmanımız, kuru üzüm üretim sürecinde müşteri memnuniyetini, ürün kalitesini ve güvenliğini en üst düzeye çıkarmayı hedeflemektedir.

YÜKSEK İHRACAT VE İŞLEME KAPASİTESİ

Kaliteli ve yüksek üretim kapasitemiz ile, Birleşik Krallık pazarının %30'unu kapsayan ihracat hacmimizle, Almanya ve Hollanda gibi diğer ana alıcı pazarlarla birlikte, Türkiye'nin zengin tarım mirasını Tariş markası altında uluslararası sofralara taşıyoruz.

GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

İç pazarda ürünlerimiz; bayilerimizde, zincir marketlerde ve online satış mağazamızda satılmaktadır.

KURUMSAL / Haberler

Tariş, üretici ortaklarına destek için LUKOİL Firması ile anlaşma imzaladı.Tariş Üzüm Birliği, üretici ortaklarının 2024 yılı ürünü üzüm üretim masraflarına katkıda bulunmak ve maliyetlerini düşürmek amacıyla kampanya başlattı.

Tariş Üzüm Birliği tarafından başlatılan kampanya ile ilgili olarak Yönetim Kurulu başkanı Ferhat ŞEN; “Ortaklarımızın Kooperatif ve Birliğimize aidiyetini artırmak ve onların masraflarına katkıda bulunmak amacıyla tüm imkanlarımızla ortaklarımızın yanında olacağız.” Başlattığımız kampanyamızda ortaklarımıza girdi tedarikinde farklı seçenekler sunuyoruz. Bu kapsamda ortaklarımızın en önemli ve yüksek maliyetli üretim girdilerinden biri olan akaryakıtı uygun koşullarda tedarik edebilmeleri için LUKOİL firmasıyla anlaşma imzalamış bulunuyoruz. İsteyen ortaklarımız, ilgili banka kartlarıyla kooperatiflerine gelip lukoil kartlarını alabilir ve 5 aya kadar faizsiz olacak şekilde motorin tedarik edebilirler." dedi.

Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat ŞEN: “Ortaklarımızın kimyevi gübre tedarikinde de uygun koşullar sağlanması amacıyla anlaşmalar yaptıklarını ve isteyen ortağın bankalar aracılığıyla 3 aya kadar faizsiz k.gübre alabileceğini” söyledi.

Diğer yandan konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Genel Müdür Hasan Özer ORHAN; “Yaptıkları kampanyalarda en önemli hedefimiz Tariş Üzüm Birliğini büyütmektir. Gerek kooperatifler üzerinden gerekse de bankacılık sistemi üzerinden yaptığımız satış tutarı kadar ortaklarımızın Kooperatiflerimize ürün teslim etmesini bekliyoruz. Üretici ortaklarımızın bizim bu beklentimize olumlu cevap vereceğine inancım tamdır” diyerek sözlerini tamamladı.

28.02.2024