BÖLGEMİZİN HAZİNESİ

Bağcılık için yerkürenin en elverişli iklim kuşağı üzerinde bulunan ülkemiz, asmanın gen merkezi olmasının yanı sıra son derece eski ve köklü bir bağcılık kültürüne de sahiptir. Anadolu 'da bağcılık kültürünün M.Ö. 3500 yılına kadar dayandığı bilinmektedir.

110 YILLIK GÜVEN

Kökleri 1913 yılına dayanan Tariş Üzüm Birliği, 13 farklı bölgedeki on binlerce üzüm üreticisinin temsilcisi olarak üzüm üretim ve ihracatına yön veren öncü bir kuruluştur.

TÜRKİYE'NİN KURU ÜZÜM MİRASI

Tariş Üzüm Birliği, Türkiye'nin tarımsal zenginliklerini dünyaya sunan köklü bir kuruluştur. Kuru üzüm üretimi ve ihracatında lider konumda olan birlik, ülkemizin çekirdeksiz kuru üzüm sektöründe öncü rol oynamaktadır.

AR-GE İLE KALİTEYE YATIRIM

1985'te Ege Üniversitesi bünyesinde kurulan Ar-Ge Departmanımız, kuru üzüm üretim sürecinde müşteri memnuniyetini, ürün kalitesini ve güvenliğini en üst düzeye çıkarmayı hedeflemektedir.

YÜKSEK İHRACAT VE İŞLEME KAPASİTESİ

Kaliteli ve yüksek üretim kapasitemiz ile, Birleşik Krallık pazarının %30'unu kapsayan ihracat hacmimizle, Almanya ve Hollanda gibi diğer ana alıcı pazarlarla birlikte, Türkiye'nin zengin tarım mirasını Tariş markası altında uluslararası sofralara taşıyoruz.

GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

İç pazarda ürünlerimiz; bayilerimizde, zincir marketlerde ve online satış mağazamızda satılmaktadır.

KURUMSAL / Haberler

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tariş Üzüm Tarım Satış Kooperatifi Birliği ile Eğitim İş Birliği Protokolü imzaladı.Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (MCBÜSEM) ve Tariş Üzüm Tarım Satış Kooperatifi Birliği arasında eğitim iş birliği protokolü imzalandı. Protokol çerçevesinde Tariş Üzüm Tarım Satış Kooperatifi bünyesindeki üyelere MCBÜSEM tarafından kooperatifçilik eğitimleri verilecek.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rana Kibar ve Tariş Üzüm Tarım Satış Kooperatifi Birliği Genel Müdürü Hasan Özer Orhan’ın imza attığı protokol imza törenine Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Ay, Genel Sekreter Öğr. Gör. Erhan Doğan, Salihli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Murat Kocatürk, İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hatice Yurtseven ile MCBÜSEM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Cenk Yoldaş da katıldı.

Rektör Prof. Dr. Kibar, Manisa Celal Bayar Üniversitesi olarak her zaman kurum ve kuruluşlarla iş birliğine açık olduklarını ifade ederek, “Tariş Üzüm Tarım Satış Kooperatifi Birliği’ne kooperatifçilik eğitimi konusunda destek olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Bu protokolün her iki kurum için de hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Protokolün kapsamında kooperatifçilik eğitimlerine en kısa zamanda başlanması planlanıyor.

02.04.2024