BÖLGEMİZİN HAZİNESİ

Bağcılık için yerkürenin en elverişli iklim kuşağı üzerinde bulunan ülkemiz, asmanın gen merkezi olmasının yanı sıra son derece eski ve köklü bir bağcılık kültürüne de sahiptir. Anadolu 'da bağcılık kültürünün M.Ö. 3500 yılına kadar dayandığı bilinmektedir.

110 YILLIK GÜVEN

Kökleri 1913 yılına dayanan Tariş Üzüm Birliği, 13 farklı bölgedeki on binlerce üzüm üreticisinin temsilcisi olarak üzüm üretim ve ihracatına yön veren öncü bir kuruluştur.

TÜRKİYE'NİN KURU ÜZÜM MİRASI

Tariş Üzüm Birliği, Türkiye'nin tarımsal zenginliklerini dünyaya sunan köklü bir kuruluştur. Kuru üzüm üretimi ve ihracatında lider konumda olan birlik, ülkemizin çekirdeksiz kuru üzüm sektöründe öncü rol oynamaktadır.

AR-GE İLE KALİTEYE YATIRIM

1985'te Ege Üniversitesi bünyesinde kurulan Ar-Ge Departmanımız, kuru üzüm üretim sürecinde müşteri memnuniyetini, ürün kalitesini ve güvenliğini en üst düzeye çıkarmayı hedeflemektedir.

YÜKSEK İHRACAT VE İŞLEME KAPASİTESİ

Kaliteli ve yüksek üretim kapasitemiz ile, Birleşik Krallık pazarının %30'unu kapsayan ihracat hacmimizle, Almanya ve Hollanda gibi diğer ana alıcı pazarlarla birlikte, Türkiye'nin zengin tarım mirasını Tariş markası altında uluslararası sofralara taşıyoruz.

GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ

İç pazarda ürünlerimiz; bayilerimizde, zincir marketlerde ve online satış mağazamızda satılmaktadır.

KURUMSAL / Haberler

Ferhat Şen Sözünü Tuttu: Üzüm üreticisine 65 milyon TL'lik fark ödemesi yapılacak.

TARİŞ Üzüm Birliğinden yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ortaklarına sevindirici haber geldi. Birlik, kooperatiflere üzüm yatıran ortaklara vaat edilen 5 TL’lik fiyat farkını 5 Haziran 2024 Çarşamba günü ortakların hesabına yatıracak. Yatırılacak fiyat farkının toplam maliyetinin 65 milyon TL olduğu belirtildi.

03.06.2024

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Tariş Üzüm Tarım Satış Kooperatifi Birliği ile Eğitim İş Birliği Protokolü imzaladı.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (MCBÜSEM) ve Tariş Üzüm Tarım Satış Kooperatifi Birliği arasında eğitim iş birliği protokolü imzalandı. Protokol çerçevesinde Tariş Üzüm Tarım Satış Kooperatifi bünyesindeki üyelere MCBÜSEM tarafından kooperatifçilik eğitimleri verilecek.

02.04.2024

Tariş, üretici ortaklarına destek için LUKOİL Firması ile anlaşma imzaladı.

Tariş Üzüm Birliği, üretici ortaklarının 2024 yılı ürünü üzüm üretim masraflarına katkıda bulunmak ve maliyetlerini düşürmek amacıyla kampanya başlattı.

28.02.2024